PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 212 017
ocen
7,7 10 1 212017
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Witam. Jak w temacie. Zastanawiam się, dlaczego i po co Franz wyciągnął Angele z tej szkoły/domu dziecka? Umknął mi chyba ten wątek i przez cały film mnie to nurtowało.

użytkownik usunięty
FrankoOsW

Żeby nie zerżnął jej ten rzeźnik w szelkach.

ocenił(a) film na 8

Ale czemu akurat ona? Skąd w ogóle wziął się ten pomysł? Z tego co pamiętam, to kazał mu po nią jechać jakiś przełożony. Dlaczego? I czemu akurat po nią?

użytkownik usunięty
FrankoOsW

była to sprawa kryminalna ( angela była w poprawczaku) którą musiał zamknąć olo przed ,,ogniskiem.. ale tego nie zrobił bo musiał robić za dozorce. angela byla w cos zamieszana

ocenił(a) film na 10

Nie do końca ogarnęłam dialogi na ten temat ze scen "przedogniskowych", ale czy nie chodziło też o tego jej ojca-księdza?

Daguchna

Dokładnie. Była córką rozpracowywanego przez UB-eków księdza.

ocenił(a) film na 9
FrankoOsW

Franz zajął się sprawą Ola, bo ten go o to poprosił. Żeby zamknąć tę sprawę Franz musiał przesłuchać córkę księdza, żeby wszystko w aktach się zgadzało. W sumie wiele razy oglądałem ten film i do dzisiaj nie wiem do końca dlaczego Franz wyciągnął Angelę, może mu się spodobała tak na chłopski rozum. Bardziej mnie zawsze zastanawiało jakim cudem zabrał ją z domu dziecka czy poprawczaka i nie miał z tego powodu problemów, bo nie sądzę, żeby zwykły policjant z kryminalnej mógł o tak sobie zabrać kogoś z przytułku/poprawczaka i nie odstawić z powrotem szczególnie, że Angela była nieletnia.

tworca_asfaltu

Kiedy ją wyciągał był jeszcze UBekiem, a ci mogli wszystko i nie mieli żadnych problemów z nikim.

ocenił(a) film na 9
Sorror

Hmm.. ale to był już nowy ustrój. Nagonka na UBecje, komisje weryfikacyjne itp itd co zresztą widać w samym filmie, więc myślę, że normalnie nie uszło by mu to już tak jak w PRLu. W sumie nie wiem czemu Pasikowski nie rozwinął tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones