PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39693}

Roswell: W kręgu tajemnic

Roswell
7,3 30 525
ocen
7,3 10 1 30525
6,3 3
oceny krytyków
Roswell: W kręgu tajemnic
powrót do forum serialu Roswell: W kręgu tajemnic

Książka vs. serial

ocenił(a) serial na 10

Oj długo mnie tu nie było. Ale to dlatego, że w końcu miałam mozliwość przeczytania wszystkich części Roswell. Oczywiście 6-10 po angielsku ale język w miarę prosty więc nie zrażajcie się i czytajcie. Moim zdaniem książka jest swietna, choć tak na ścisłość to jedyne co łączy książkę z serialem to imiona głównych bohaterów. Sama nie wiem, co lepsze. Książka na pewno ma o niebo lepsze zakończenieniz serial. Jeśli chodzi o akcje tak w ogóle to w serialu jest ona rozciagnięta na dłuższy czas, pewnie dlatego zeby mogli bardziej rozwinąć wątki relacji między poszczególnymi bohaterami. Poza tym w książce jest o wiele więcej "szczególnie dziwnych" zdarzeń (nawet jak na opowieść o kosmitach ;)) Ogólne wrażenie - super. Naprawdę polecam, tym którzy jeszcze nie czytali. A tych którzy lekturę mają już za sobą proszę piszcie jakie wy macie odczucia, jak się wam podobała i w ogóle.

użytkownik usunięty
monika_2601

Ja właśnie chciałam się zapytać o zakończenie serii? Nie czytałam ich bo nie mogę u siebie dostać wszystkich.

ocenił(a) serial na 10

Kończy się tak, że Liz i Max znowu są razem (mieli krótką przerwę z przyczyn innych niż w serialu), Maria i Michael nareszcie są razem (Maria co prawda gdzieś tak od trzeciej części kocha Michaela ale przez taka jedną Cameroną on ją olewa, potem stara się o niej nie myśleć bo ma wrócić na swoją planetę ale w końcu to dla niej zostaje na ziemi) i Alex i Isabel pozostają w przyjaźni (byli razem ale nie wyszło im). Ostatecznie po wielu przygodach (o których w serialu nie ma mowy)wszyscy zostają w Roswell i wiodą w miarę normalne życie. Jeśli chodzi o jakiś konkretny wątek to pytaj, chętnie streszczę.

użytkownik usunięty
monika_2601

jestem ciekawa bo chciałabym je przeczytać ale w mojej bibliotece jest chyba tylko 5 części a z tego co zobaczyłam na necie jest ich 10. A gdybyś mogła mi tylko napisać czy występuje w nich Tess i Jessie? I jak się potoczyły się losy Isabel bo jak oglądałam film to było jej szkoda bo tylko ona nie miała nikogo.

ocenił(a) serial na 10

Części 6-10 nigdy nie zostały wydane po polsku (a szkoda), ale zachęcam do czytania po angielsku, język łatwy. W ksiązkach nie ma ani Tess ani Jessiego (na szczęście) ale za to jest wielu innych bohaterów. Książkowa Isabel jest młodsza od reszty, jest cheerleaderką, chłopaków ma na pęczki, wszystkim się podoba. Przez jakis czas jest z Alexem. Później zjawia się chłopak, którego imienia teraz nie mogę sobie przypomnieć i który okazuje się być czwartym kosmitą. Ale jest on inny niż Isabel, Max i Michael. Jest bardziej negatywny. Isabel się w nim zakochuje, sa razem. W końcu Valenti go zabija przez jego własna głupotę. Isabel długo jest załamana. Póxniej znowu jest z Alexem, znów się rozstają i ostatecznie zostają przyjaciółmi. Wątek Isabel jest właściwie zupełnie inny.

użytkownik usunięty
monika_2601

Ja mam do Ciebie jeszcze takie pytanie czy przeczytałaś części od 6-10 jeśli tak to gdzie je znalazłaś w necie? Ja próbowałam szukać ale nie udało mi się.

ocenił(a) serial na 10

Tak, przeczytałam. Znalazłam je na chomiku. Wejdź tutaj: http://www.szukaj-w-chomikuj.vcr.pl/ i wpisz w wyszukiwarke Roswell Melinda Metz.

użytkownik usunięty
monika_2601

dziękuje za odpowiedź na pewno się podzielę wrażeniami jak przeczytam wszystkie książki.

ocenił(a) serial na 10

Ok będę czekac na twoje zdanie :) A tak na marginesie dowiedziałam się właśnie całkiem przypadkiem, że są jeszcze inne książki dotyczące serialu. Napisane już nie przez Melinde Metz ale przez innych autorów. Nie potrafię dokładnie powiedzieć, czego one dotyczą. Ale z tego co się orientuję to powstały na podstawie serialu i sa też części mówiące o wydarzeniach, które następuja juz po zakończeniu serialu. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

użytkownik usunięty
monika_2601

jak obiecałam tak piszę :)
Jestem w trakcie czytania pierwszej części, jakoś nie umiem sobie wyobrazić Maxa jako blondyna z niebieskimi oczami. Maria chyba też inaczej wygląda nie ma takich krótkich włosów jak w filmie. Już nawet nie wspomnę o innym nazwisku Liz. To chyba takie pierwsze rzeczy, które przykuły moją uwagę. Ogólnie książka mi się podoba. Trochę jest podobna do filmu, ale też jest dużo rzeczy, których w filmie nie było. Np jak Liz przyszła do domu Maxa po wyjaśnienia.

PS skoro nie ma Tess w książce to oni nie są królewską czwórką na swojej planecie tylko zwykłymi mieszkańcami?

użytkownik usunięty

i to co też mnie zdziwiło, że Liz miała starszą siostrę.

ocenił(a) serial na 10

Królewską czwórką nie są. O ich pochodzeniu więcej dowiesz się z następnych części. Dziwi Cię, że Liz miała siostrę? Mnie zdziwiło, że Michael miał brata. Ale o tym też dowiesz się później. Im dalej tym coraz mniej powiązań z serialem.

Ja też nie mogę sobie wyobraić Maxa jako blondyna, czytając miałam przed oczami aktorów odtwarzających te role w serialu. Ani blond Max, ani czarnowłosy Michael, ani Maria w kręconych włosach jakoś mi nie pasowali.

Pisz, jak zapoznasz się z dalszymi częściami. Jakoś nikt inny się nie wypowiada a jestem ciekawa co inni myślą o książce :)

użytkownik usunięty
monika_2601

hejka :)
Jestem w trakcie czytania trzeciej częśći i muszę Ci powiedzieć, że tak mnie książki wciągnęły, że nic nie robie tylko czytam. Zdecydowanie książki bardziej mi się podobają niż serial, choć i ten nie ma żądnych minusów (wg mnie). Poza tym to wszystko w książce jest inaczej jak już wcześniej pisałam. Każdy ma rodzeństwo nawet Maria. Aleks jest rudy i przyjaźni się z dziewczynami (Liz i Marią) dopiero od roku a nie tak ja w filmie dłużej. Jedynymi postaciami które nie zostały zmienione to Liz i Isabel (chodziaż ona została odmłodniona) bo w filmie to chyba wszyscy byli w jednym wieku. I tak samo nudny wątek Liz i Maxa nie wiem czemu, ale jak się pojawia to mam wrażenie że jest podobny do cierpienia młodego wertera( jak czytałam tą książkę to chciałam go sama wcześniej zabić) :P straszna mdła jest ich ta miłość nic się nie dzieje wrócił ten stary Max, który nie wie co ze sobą począć. I dlatego zawsze wołałam związek Marii i Michaela bo przynajmniej był zabawny i było czuć że coś jest między nimi.
PS mam takie pytanka czy Valenti i Kyle dowiedzą się prawdy o Isabel Michalu i Maxie? tak jak było w filmie
i kiedy pojawi się brat Michaela i kiedy będą chcieli wyjechać na swoją planetę?

ocenił(a) serial na 10

Valenti tak. Ale on od początku do końca zostaje tym złym. Dość szybko zginie. Jeszcze do tego nie doszłaś? A Kyle skończy w wariatkowie (to strasznie głupi wątek moim zdaniem). Brat Michaela pojawia się chyba w 8 części ale głowy nie daje. W każdym razie jakoś pod koniec. W ostatniej części będą mieli wrócić na swoją planetę właśnie z bratem Michaela. Ale po kolei będą się rozmyślać. Ostatnim chętnym do wyjazdu zostanie Michael. Ale w końcu stwierdzi, że nie może zostawić Marii, wtedy zorientuje się, że ją kocha i zostanie.

W razie kolejnych pytań - pisz :)

monika_2601

na razie jestem na 4 części dość szybko się czyta i to jest plus.:) To mnie zdziwiłaś co do Kyla i Valentiego. Później chyba zrobię przerwę bo mi się sesja zacznie. Ale jak coś to będę pisać na razie super. Książka trzyma w napięciu i nie da się przy nie znudzić. Szkoda, że nie nakręcili roswell na podstawie książki tylko wzięli imiona głównych bohaterów a resztę zmyślili. Może byłoby lepiej? Jednak z drugiej strony nie umiem wyobrazić Maxa jako blondyna.

użytkownik usunięty
PubusBubus

pod PubusBubus to byłam ja tylko zauważyłam że mój brat jest zalogowany :P

ocenił(a) serial na 10

A wiesz, że sa też książki napisane własnie na podstawie serialu? I co najlepsze nie kończą się razem z serialem tylko jest jeszcze kontynuacja. Co prawda nie są to książki autorstwa Melindy Metz ale zawsze to coś. Ja zamierzam właśnie zacząć je czytać tylko czekam aż mi przeyślą bo zamówiłam za granicą.

użytkownik usunięty
monika_2601

nie wiedziałam to mam do Ciebie prośbę jeśli przeczytasz to podzielisz się co było dalej jestem bardzo ciekawa. A chciałam się spytać o wiek bohaterów w książce bo są młodsi. I z tego co wywnioskowałam to Isabel to chyba ma 15 albo 16 lat bo chodzi do gimnazjum. Max z Michealem i chyba jeszcze Alex mają po 17 lat. Maria też tyle musi mieć bo jest w wieku Isabel czyli jest młodsza od Michela, a Liz też ma tyle samo lat co dziewczyny. W książce mi się bardziej podoba postać Isabel jest bardziej przyjacielska w serialu tego nie odczułam, żeby się bardzo zaprzyjaźniła z dziewczynami.

ocenił(a) serial na 10

Kurcze nie wiem jak to jest z wiekiem. Nie zwróciłam jakoś na to uwagi. Isabel na pewno jest młodsza. A co z resztą? Wydawało mi się, że cała reszta jest w równym wieku ale jak przeczytałam to co napisałaś to juz sama zwątpiłam.

ocenił(a) serial na 10
monika_2601

Ach zapomniałam... oczywiście, że podzielę się wrażeniami :)

ocenił(a) serial na 9
monika_2601

Książka vs. serial
Z doświadczenia wiem że książki są lepsze od filmów. Reżyser po przeczytaniu czy książki czy scenariusza w głowie układa mu się jak daną scene powinien przedstawić i dąży do tego. A swoją drogą zachęcam do czytania bo to rozwija wyobraźnię i kreatywność a jak danego egzemplaża nie ma w polskim nakładzie jest wieke dobrycz ,,Translatorów". A więc CZYTAJCIE KSIĄŻKI

ocenił(a) serial na 10
krzysiek_34_21

Tym razem Krzysiek nie mogę się z Tobą zgodzić. Książki nie zawsze są lepsze od adaptacji filmowych. Co do Roswell - cóż i książka i serial są świetne tyle, że tak naprawdę niewiele je łączy. Właściwie to największe podobieństwo to bohaterowie. Ale masz rację, zawsze warto przeczytać też książkę, choćby dla poównania.

użytkownik usunięty
monika_2601

ja też nie mogę się zgodzić że książki są lepsze niż film. Dajmy na to pamiętniki wampirów wg mnie książka nie porozumienie. Brak akcji po prostu nudna przeczytałam dwie pierwsze części i owszem przeczytam ją, ale nie ze względu na wątek Stafan Elena tylko Damon i Bonnie bo wydaje mi się, że ten wątek jest ciekawszy. Film zdecydowanie tutaj wygrywa.

A co do ksiązki Roswell :D przeczytałam już pierwsze 5 części Valenti na szczęście zginął. Jestem ciekawa czy Adam to brat Michela? i co wogóle czuje Micheal do Isabel? Bo jak czytałam to miałam wrażęnie jakby Isabel znowu w nim się zakochiwała (odkąd zobaczyła o czym śni Micheal). I ta cała Cameron co się z nią stanie? wyjaśni wszystkim, że była tam tylko po to by przekazać Valentiemu prawdę o nich?

ocenił(a) serial na 10

Dobry przykład. Też uważam, że Pamiętniki wampirów w wersji serialowej sa o wiele lepsze. Książka tez mi się podobała ale faktycznie momentami jest przynudnawa. Podobnie jest w przypadku "Pokuty". Książki po prostu nie da się czytać, jest taka nudna a film jest wspaniały. Pewnie możnaby podać jeszcze wiele przykładów.

Wracając do Roswell... Nie jestem pewna czy twoje pytania sa pytaniami retorycznymi czy oczekujesz na nie odpowiedzi więc jeśli nie chcesz wiedzieć, wolisz sama do tego dojść to nie czytaj dalej.

Adam nie jest bratem Michaela. Michael właściwie nic nie czuje do Isabel. Będzie moment kiedy pomyśli o niej pod innym kątem niż tylko jako siostra ale szybko się okaże że nic z tego. Isabel faktycznie będzie próbowała go zdobyć, głównie ze względu na to, że Michael tak jak ona jest kosmitą i ona uważa, że4 własnie dlatego byłby to dobry związek. W końcu są tacy sami i myśli, że tylko on będzie mógł ją w pełni zrozumieć. Ale dojdzie do wniosku, że to nie jest to. Kiedy pojawi się brat Michaela to Isabel zakocha się w nim. Tak, wyjdzie na jaw prawda o Cameron. Przedtem jednak zwiąże się ona z Michaelem. On ją pokocha, potem ona odejdzie, on nie będzie mógł się z tym pogodzić, potem znowu wróci i następnie odejdzie już na zawsze.

użytkownik usunięty
monika_2601

to jednym zdaniem mogę tylko powiedzieć, że dużo jest kosmitów. Co chwila dochodzi kolejny.

ocenił(a) serial na 10

O tak, jest zdecydowanie więcej kosmitów. I chyba jest to jednak minusem bo w tym przypadku cała ta historia staje się jeszcze bardziej fikcyjna. Przynajmniej ja mam takie odczucia.

ocenił(a) serial na 9
monika_2601

za pewne, już tu nie zaglądasz Moniko, ale jeśli by Ci się jednak zdarzyło to mam pytanie dotyczące Adama. Co będzie z nim dalej? Czy nawiąze się coś po miedzy nim, a Liz? właśnie skonczylam czytać 5 część i bbrdzo żałuje, że nie zostały dalsze części na polski przetłuamczone;/

ocenił(a) serial na 10
zilustrowana

Zaglądam, zaglądam ale rzadziej ze względu na to, że już praktycznie zadne nowe posty nie pojawiają się na tym forum. Adam... Hmm no więc tak.... Adam oczywiście zakocha się w Liz, tak naprawdę i całkowicie. A Liz, cóż, na początku nie będzie traktowała go poważnie ale późnie też "zaskoczy" i będzie jej się wydawało, że może coś do niego czuje. Z tym że ja uważam, że to się jej właśnie bardziej wydawało niż rzeczywiście tak było. Chociaż może i nawet coś by się między nimi wydarzyło gdyby nie... śmierć Adama. Adam zostaje zabity przez tego okropnego DuPrisa, który zabija go właściwie bez powodu, na pokaz mozna powiedzieć. Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć na ten temat czy inny to pisz.

Szkoda, że nie wydali dalszych części po polsku, też żałuję. Ale może spróbuj po angielsku. Ja też na początku podchodziłam, do tego sceptycznie, myślałam, że nic nie zrozumiem ale tak naprawdę książki sa napisane bardzo prostym językiem, nie występują jakieś szczególnie trudne słowa. Naprawdę cię zachęcam do dalszego czytania bo warto. Każda kolejna część jest lepsza. Szczególnie końcówka jest świetna kiedy to Michael zdaje sobie sprawę z tego, że kocha Marie, zostaje dla niej na Ziemi. Te jego myśli wtedy, oh mówię Ci czytaj.

użytkownik usunięty
monika_2601

a ja mam takie pytanie do Ciebie Moniko bo mówiłaś że czekasz na dalsze losy Roswell, które były wydane po nakręceniu serialu czy przeczytałaś je? Jeśli tak to mogłabyś króciutko napisać co było dalej? i czy to przez Adama Liz zerwie z Maxem?

ocenił(a) serial na 10

Jeszcze nie przeczytałam bo jestem teraz tak zajęta nauką do egzaminów, że nie mam czasu na nic. Ale książki, które zamówiłam za granicą już przyszły i czekają na mnie na półce :) Mam też kilka ebooków (bo książki, te dalsze części są bardzo drogie) dzięki uprzejmości kolegi Tomka, który też często wypowiada się na tym forum. Jak przeczytam to oczywiście dam znać co i jak.

Nie, Liz nie zerwała z Maxem przez Adama. Wiele innych czynników się na to złożyło. Chodziło o zbyt wielkie "związanie" Maxa ze świadomością zbiorową (wiesz, tą z którą się związał po przejściu przez akino). Chociaż może Adam też jakoś podświadomie na nią wpływał. Ale nie był on przyczyną tego zerwania.

użytkownik usunięty
monika_2601

Mam pytanie odnośnie o dalszych losach bohaterów czyli cz. 6-10 czy ktoś ma może w wersji polskiej na chomiku?

Jak na razie jestem po pierwszych 5 częściach i osobiście bardziej podobał mi się serial. No może poza serią 3, która była zapychaczem. Przede wszystkim, książka jest strasznie naiwna. 1. Pojawia się Nikolas - sru do odstrzału. Pojawia się Ray - sru do odstrzału. Jak czytam spoilery to widzę że i Adama odstrzelą. No co to ma być pytam się? Czy każdego ufola poza główną trójką trzeba odstrzelić? 2. Oprócz tego Valenti. Niby taki cwaniak. A jak złapał Michaela to nie potrafił się domyśleć kto jeszcze może być kosmitą mimo iż wcześniej podejrzewał o to Maxa. 3. Jak furgonetka wpada do wody to oczywiście nie dzwonimy po nikogo. Furgonetka z rzekomym ciałem leży sobie spokojnie na dnie rzeki. 4. Oczywiście tajny agent Valenti jest tak tajny że wyjawia swoją rolę dziewczynie, którą podejrzewa o związek z kosmitami. 5. Gdzie byli zastępczy rodzice Michaela jak ten siedział w bazie Valentiego? Tak normalnie pogodzili się z faktem że ich przybranego syna nie ma przez tyle dni? Na razie tyle. Chyba trochę już wyrosłem z młodzieżówek - mam 24 lata ;-)

ocenił(a) serial na 8
hornet

Hej czy ktoś przeczytał wszystkie części Roswell bo jestem ciekawa jak się zakończyło?

mrowka1504

przejrzyj posty powyżej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones